Burger hastalığı tedavisi nasıldır? 2

Burger hastalığı tedavisi nasıldır?

Burger hastalığı tedavisi nasıldır? 2

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımız için burger hastalığı belirtileri , burger hastalığı nedir , burger hastalığında alınacak önlemler konularına değineceğiz.

Kişinin yaşamış olduğu ayaklarda ağrı hissi, tırnak uçlarında morarma, yaraların çabuk iyileşmemesi, geceleri ağrı ile uykudan uyanma, ayak renginin vücuda göre soluk kalması, ayakların sık sık üşümesi gibi şikayetler burger hastalığının teşhisinin konulmasında yeterli şikayetlerdir. Uzman hekim hastanın hikayesini dinlediğinde ve hastayı muayene ettiğinde burger hastalığının kolaylıkla teşhisini koyar ve tedavi aşamasına acilen geçer. Çünkü burger hastalığı tedavi edilmez ise hasta ayağını ya da bacağını kaybedebilir. Burger hastalığı nasıl tedavi edilir? Kan tahlilleri, biyopsi, damara ilaç uygulaması ve film çekilmesi gibi tıbbi işlemler burger hastalığının teşhisini koyma amaçlıdır. Tedavide en önemli faktörlerden birisi ise, bu hastalığa sebep olan sigaranın hemen bırakılmasıdır. Çünkü burger hastalığının tek sebebi sigara içmektir ve hasta sigara içmeye son vermediği müddetçe burger hastalığının tedavisi mümkün değildir. Burger hastalığı tedavi edilebilir bir sorundur ancak uzman hekimin önerilerine uymayan hastalarda sorun tedavi edilmiş olsa bile yeniden nükseder. Burger hastalığında sigara kesinlikle bırakılmalı ve hasta ayak ve tırnak bakımına son derece önem vermelidir. Uzman hekimler burger hastalığının tedavisi için medikal tedavi, ozon tedavisi, yüksek basınçlı oksijen tedavisi, prostoglandin uygularlar. İşte bu burger hastalığının tedavi yöntemleri hastalığın mümkün oldukça geçmesini sağlar. ancak sorun çok ilerlemiş ise ve bu yöntemler fayda etmiyorsa tek çözüm cerrahi yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>