Vücut ısısının düşmesi neden olur? 2

Vücut ısısının düşmesi neden olur?

Vücut ısısının düşmesi neden olur? 2

Bu sayfamızda sizler için vücut ısısı , vücut ısısı neden düşer , vücut ısısını ayarlama yolları konularına değineceğiz.

Vücudumuz sağlıklı bir şekilde çalışması için pek çok şeye ihtiyaç duyduğu gibi, ısısının da normal ısı değerleri arasında olması gerekir, aksi durumda vücut gerektiği gibi sağlıklı bir çalışma göstermeyecektir. Vücut gereken ısı değerleri arasında tutulmalı ve bu değerler 36 ile 37 derece civarında olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu sıcaklık değerlerinin üstünde ya da altında bir ısıya ulaşması sağlık için problem yaratır. Peki vücut ısısının düşmesinde rol oynayan faktörler nelerdir, vücut ısısı niçin düşer işte bunların yanıtlarını bulabileceğiniz bilgiler burada. Vücut ısısının düşmesi nedenleri Vücut ısısının düşmesinde en önemli faktör çevresel etmenlerdir. Havanın soğuk olması vücut ısısında ciddi düşüşler yaratır. Bu nedenle bulunduğumuz ortamın ısı değeri sağlığımızı tehdit etmeyecek derece de olmalıdır. Eğer ki bulunduğunuz ortam vücut ısınızı düşürecek oranda ise üstünüze kalın bir şeyler giymeli ve enerji verecek yiyecekler tüketmelisiniz. Vücut ısısının düşmesine neden olan faktörler, buzlu bir nesnenin üzerine oturmak, rüzgarlı havalarda ince giyinmek, soğuk ortamda vakit geçirmektir. Ayrıca hipotermi gibi vücut ısısının aniden düşmesine yola açan hastalıklar, soğuk suya düşme, ısıtılmayan bir ortamda uykuya dalmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>